Mistrzostwo Życia i Wolność myśli ...

Mistrzostwo Życia i Wolność myśli ...
Photo by Eugene Golovesov / Unsplash

„Mistrzostwo życia to przeciwieństwo kontroli.”

Na pierwszy rzut oka może wydawać się paradoksalne. Wiele ludzi utożsamia mistrzostwo z pełną kontrolą nad sobą, emocjami, sytuacją czy przyszłością.

Jednak głębsze spojrzenie prowadzi do innego toku myślenia do innego widzenia doświadczeń życiowych.

Kontrola rodzi się z lęku

Potrzeba kontrolowania zwykle pojawia się wtedy, gdy człowiek boi się niepewności, nie ufa życiu, obawia się straty, chce uniknąć cierpienia.

Kontrola próbuje stworzyć iluzję bezpieczeństwa.

Przejawia się jako planowanie każdego szczegółu, przewidywanie wszystkich scenariuszy, próba zmieniania innych ludzi, nadmierne analizowanie, kurczowe trzymanie się oczekiwań.

Energia w ruchu polega na tym, że życie jest dynamiczne. Czy da się kontrolować? Popatrzmy na pogodę, na uczucia innych ludzi, na upływu czasu, na wiele zdarzeń losowych.

Im bardziej próbujemy ścisnąć życie w dłoni, tym bardziej wymyka się między palcami. Energia płynie, wibruje z różną częstotliwością.

Czy Mistrzostwo polega na kontrolowaniu fal?

💎Czy Dobry żeglarz kontroluje ocean?.

Nie może nakazać wiatrowi, by wiał z określonego kierunku.

Nie zatrzyma sztormu.

💎Mistrzostwo polega na rozumieniu warunków, dostosowaniu się do nich, umiejętnym wykorzystaniu tego, co się pojawia.

Podobnie jest z życiem.

Czy kontrolujemy wszystko, co nas spotyka?

💎Możemy natomiast rozwijać świadomość, elastyczność, zdolność odpowiedzi na sytuację, umiejętność szybkiego reagowania i stosowania rozwiązań. Możemy umiejętnie wykorzystać własną Energię Życiową.

Kontrola chce gwarancji.

Mistrzostwo buduje zaufanie.

Kontrola pyta:

„Jak mogę mieć pewność, że nic złego się nie wydarzy?”

Mistrzostwo pyta:

„Jak mogę pozostać obecny i świadomy niezależnie od tego, co się wydarzy?”

To ogromna różnica.

Pierwsze podejście szuka bezpieczeństwa na zewnątrz.

Drugie podejście buduje z wewnątrz.

Czy Akceptacja jest biernością?

Często mylnie interpretowane jest odpuszczenie kontroli z rezygnacją.

To nie to samo.

Rezygnacja mówi - „Nic nie mogę zrobić.”

Akceptacja mówi - „Widzę rzeczywistość taką, jaka jest, i działam z tego miejsca.”

Mistrzostwo życia polega na umiejętności i rozwijaniu logicznego myślenia i działaniu na sytuacje jakie spotykamy na drodze życia.

Polega na świadomym działaniu bez walki, bez zbędnej utraty Energii własnej.

Kontrola usztywnia.

Mistrzostwo pozwala płynąć.

💎Człowiek który kurczowo trzyma się planów, przekonań czy wyobrażeń o tym, jak „powinno być”, cierpi przy każdym nieoczekiwanym zwrocie.

Kiedy zachowuje elastyczność - rozwija się, wzrasta, odkrywa mądrości i Wiedzę.

Perspektywa ducha

W wielu tradycjach Wschodu, czy tradycjach Słowiańskich odnajdziemy podobną myśl.

Pojawia się idea działania zgodnego z naturalnym biegiem rzeczy.

Często źródłem cierpienia jest przywiązanie do tego, by rzeczywistość była inna niż jest. Tu pojawiają się oczekiwania.

Czy chodzi o brak działania?

Chodzi o brak przymusu.

Działanie płynie wtedy z jasności rozumienia i analizy sytuacji, bez lęku.

Praktyczny przykład

Wyobraź sobie rodzica, który chce kontrolować dorosłe dziecko.

Im mocniej naciska tym więcej konfliktów, tym mniej zaufania, tym większy opór.

Jeśli jednak potrafi słuchać, wyznaczać zdrowe granice, potrafi pozwolić dziecku na własne doświadczenia, relacja staje się dojrzalsza.

To właśnie przejście od kontroli do mistrzostwa.

To samo tyczy się dorosłego i Odpowiedzialnego dziecka. Jeżeli umie rozmawiać i wie czego chce i bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje. Mądrze stawiając swoje granice, umiejętnie wycisza troskę i potrzebę kontroli u rodzica. Rozmowy sprawiają że relacja staje się dojrzalsza. To jest właściwe przejście od kontroli do mistrzostwa.

Istota tej myśli z poziomu Wiedźmy M

Mistrzostwo życia nie oznacza, że wszystko dzieje się po naszej myśli.

Oznacza, że rozwijamy w sobie taką jakość obecności, świadomości i wewnętrznej stabilności, że naturalnie zanika potrzeba by kontrolować wszystko, aby czuć się bezpiecznie.

Wtedy energia przestaje być marnowana na pilnowanie świata.

Idzie na tworzenie, doświadczanie, kochanie, rozwijanie się i świadome uczestniczenie w życiu takim, jakie jest.

Życie nie składa się wyłącznie z tego, co nam się wydarza, ale również z tego,  jakie znaczenie temu nadajemy.

💎💎💎

Z Miłością i troską ❤️ 🍀Wiedzma-Neuroszamanka 💎 Mika Mikajla

🍄🍄🍄

💎💎💎

💎 ✨Zostań po więcej - Otul się Spokojem i Połącz "Kropki" 💎

/Analizy Numerologiczne/

/Klucz Numerologiczny Tajemnicy Życia, Kody Twojego Wcielenia/   

/Tarot / Skrypty Runiczne/ Astrologia Wedyjska/ Szamański Rytm Częstotliwości/

- 📝 adres[email protected]

Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule i całym blogu, mają charakter wyłącznie rozrywkowo - informacyjny.  Nie stanowią one żadnej porady i żadnej porady medycznej.